Wyszukaj

Edukacja:

Pobierz - Przeczytaj pełny artykuł - Dowiedz się więcej tutaj - Odwiedź stronę tutaj - Otwórz link - Dołącz - kliknij tutaj - Odwiedź - kliknij tutaj - kliknij tutaj Współcześnie w ministerstwie edukacji powstaje kolosalny gwar na temat lektur szkolnych. Wypada przyznać, że w każdej placówce uczniowie są zobowiązani do odczytywania książek. Książki szkolne są utrapieniem dużej grupy uczniów. Nikomu nie chce się ich czytać. Najgorsze dla nich są te dziejowe. Uczniowie nie uwielbiają jak się ich do czegoś zmusza. Nauczyciele języka polskiego nagabują do odczytywania lektur. Mało kto się do tego stosuje. Na witrynach są streszczenia lektur, które szybko się czyta. Nikomu się nawet nie przyśni czytać trylogii Sienkiewicza. To jakiś nonsens. W dzisiejszym świecie króluje Internet. Uczniowie totalnie nie zaglądają do lektur. Do egzaminów i testów przygotowują się z Internetu. Rodziciele kupują książki i wydają pieniądze na marne. Wedle młodzieży wszystko co istotne mieści się w Internecie. Książki to nocna zjawa krajowego szkolnictwa. Z roku na rok przekształcają się przepisy i wyrzucane są z dogmatu co poniektóre istotne publikacje. Ministerstwo pomniejsza listę publikacji. Likwidowane są te książki, które muszą być przeczytane, by zrozumieć epokę literacką. Uczniowie wolą odczytywać lektury fantastyczne niż publikacje, które są z góry narzucone.
Każdy Polak choć raz w swoim życiu grał w piłkę. Jednakże później jakby zapominamy o tym, iż trzeba uprawiać sport... A przecież nie jest powiedziane, że piłka nożna jest definitywnie zarezerwowana dla nastolatków... W Polsce prowadzi działalność dużo tych miejsc, w których nawet dorosły może sobie pograć. Należy jasno przyznać, iż piłka nożna to strzał w dziesiątkę. Przecież można pograć sobie, pobawić się, lecz również biegać. Jak więc widać, bez dwóch zdań warto zadbać o siebie. W szczególności, że raczej każdy z nas chce atrakcyjniej się prezentować...
W chwili obecnej bardzo łatwo możemy znaleźć dokładnie taką dyscyplinę, która akurat dla nas będzie rzeczywiście idealna. Doskonałym przykładem i jednocześnie jedną z absolutnie najciekawszych propozycji może tutaj być piłka nożna, która już od bardzo długiego czasu jest w naszym kraju naprawdę bardzo popularna, i raczej nie ma w tym niczego szczególnie dziwnego. Trzeba po prostu znaleźć grupę osób z którymi będziemy mogli oddawać się tej właśnie dyscyplinie aby była to dla nas wprost rewelacyjna zabawa.
Weźmy choćby pod uwagę to, że polityka UE sprawia, iż nareszcie w naszym kraju jest bardzo dużo pieniędzy na choćby oczyszczalnie ścieków czy drogi. Oczywiście bardzo dużo pieniędzy jest niestety roztrwanianych, lecz widać znaczne postępy. A poza tym sytuacja geopolityczna naszego kraju uległa sporej poprawie. Czyli można śmiało powiedzieć, że gdyby nie UE, bardzo mocno przypominalibyśmy chociażby Ukrainę - niezwykły kraj, ale bardzo mocno podzielony, mocno niedoinwestowany. A więc podsumowując: choć Unia Europejska ma dużo wad, które tak naprawdę zagrażają Polsce, całej Europie, to jednakowoż cieszy, że Polacy powiedzieli tak dla UE. W sumie nie było innej opcji.